Hostel dla wychodzących z uzależnienia

Dziewięć miejsc czeka na osoby usiłujące wyrwać się ze szponów nałogu, które boją się wrócić do dotychczasowego miejsca zamieszkania, żeby nie ulec dawnym nawykom.

Hostel przy Stowarzyszeniu Profilaktyki Społecznej „Etap” dysponuje czterema pokojami dla dziewięciu osób, które mogą tu liczyć na łóżko i podstawowe warunki do życia, dopóki nie staną na nogi. – Jedyny warunek, jaki im stawiamy, to trwanie w abstynencji, a najlepiej, żeby brały udział w terapii – informuje Piotr Pietrow, prezes Stowarzyszenia. – Dotyczy to najczęściej osób, które skończyły leczenie zamknięte, a tam, gdzie mieszkały do tej pory, czekają koledzy, z którymi całe dnie spędzały przy butelce.

Czas pobytu w hostelu nie jest z góry określony. – Nikogo, kto będzie utrzymywał abstynencję, nie wyrzucimy na bruk – deklaruje Piotr Pietrow. – U nas dostaną wsparcie i pomoc w powrocie do normalnego życia. Ale nawet jednorazowy powrót do używek prowadzi do rozstania się z kimś takim.

Teraz w placówce przebywają cztery osoby. Jeśli ktoś jest zainteresowany ofertą hostelu, może zgłosić się telefonicznie do Piotra Pietrow nr 667 951 678.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *