Ocalony Legion w puszczy Bieniszewskiej

Trzy dni trwały imprezy projektu Ocalony Legion. Jego kulminacją był bieg w puszczy Bieniszewskiej, ale nie mniej istotne były towarzyszące mu wydarzenia: piknik integracyjny i konferencje z udziałem grup militarnych  z historią w tle.

Głównym celem projektu Ocalony Legion jest propagowanie idei, że uwolnienie się spod władzy uzależnień i destrukcyjnych nawyków jest możliwe. A najlepszym lekarstwem jest aktywne zaangażowanie w budowanie wspólnoty i odkrywanie swojego potencjału, pasji i kompetencji.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali książkę Łukasza Grassa „Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą”. Każdą z podpisem Jerzego Górskiego, który jest bohaterem tej opowieści o czternastu latach alkoholowo-narkotykowej degrengolady, wydobyciu się z uzależnienia i sięgnięcia po mistrzostwo świata w Double Iron Triathlon. O swoim doświadczeniu Jerzy Górski opowiedział osobiście, wygłaszając wykład pt. „Odzyskać wolność”. Uczestnicy wydarzenia wysłuchali również wykładu Rafała Porzezińskiego, prowadzącego program „Ocaleni” w TVP. Projekt Ocalony Legion zakończyło wspólne sprzątanie puszczy Bieniszewskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *