Uczył się w biegu

W przyszłym tygodniu, 22 września, zapraszamy na spotkanie z Jerzym Górskim, który pokazał, że niemożliwe nie istnieje.

Kim jest Jerzy Górski? Kiedy miał 15 lat, po raz pierwszy wziął morfinę, potem doszła do tego heroina, alkohol i po kilka paczek papierosów dziennie. Na detoks trafił w ostatniej chwili, kiedy ważył już tylko 48 kilogramów i był bliski śmierci. Miał wtedy 29 lat, a za sobą kilka wyroków za włamania do aptek.

Odzyskał swoje życie dzięki Monarowi, gdzie spędził dwa lata. Najważniejszym elementem terapii okazał się sport. A że dopiero wtedy znalazł wreszcie czas, żeby skończyć szkołę, na bieganie zabierał ze sobą notatki i uczył się na pamięć wzorów matematycznych, dat z historii i zasad pisowni. Wsłuchując się w równy oddech, rozmyślał nad swoją przeszłością i przyszłością. Układał plany na resztę życia.

Po sześciu latach treningów wygrał prestiżowe zawody triathlonowe Double Ironman w USA, na które składało się 360 kilometrów jazdy rowerem, 84 kilometry biegu i prawie 8 kilometrów pływania.

Dziś Jerzy ma 63 lata, wciąż biega i dzieli się swoim doświadczeniem. Na podstawie jego losów powstała książka „Najlepszy” i film pod tym samym tytułem z Jakubem Gierszałem w roli głównej. Spotkanie z Jerzym Górskim towarzyszyć będzie testowi Coopera, który – dzięki uprzejmości dyrektora Tomasza Kucharczyka – odbędzie się na stadionie Zespołu Szkół im. M. Kopernika 22 września 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *