Nikt nie chce przegrać życia

Zapraszamy wszystkich w najbliższy piątek do Lichenia na konferencję poświęconą zagadnieniu „Jak żyć z Osobą Uzależnioną”, którą poprowadzi Rafał Porzeziński.

Jednym z gości będzie ks. dr Marek Dziewiecki, autor kilkunastu książek z dziedziny profilaktyki i terapii uzależnień, psychologii wychowawczej i przygotowania do życia w rodzinie. Jest doktorem psychologii i adiunktem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Od roku 2000 jest dyrektorem radomskiego telefonu zaufania „Linia Braterskich Serc”.

„Nikt z ludzi nie chce przegrać swojego życia. Nikt nie chce, by jego życie stało się pasmem porażek i cierpienia. Każdy z nas marzy o tym, by wygrać życie, by zasmakować satysfakcji, miłości i radości. Mamy też zwykle drugie marzenie: by wygrać życie w łatwy sposób, czyli bez wysiłku, bez stawiania sobie trudnych wymagań. Tymczasem codzienne doświadczenie potwierdza, że nie istnieje łatwe szczęście. Gdyby łatwe szczęście istniało, wtedy nie byłoby wśród nas ani jednego człowieka nieszczęśliwego, osamotnionego, bezradnego, uzależnionego, chorego psychicznie, zrozpaczonego, targającego się na własne życie. Musimy zatem wybierać między łatwą porażką w życiu a trudnym zwycięstwem. Na szczęście po wielu tysiącach lat historii ludzkości dobrze już wiemy, która droga prowadzi człowieka do zwycięstwa. Wszystkich zainteresowanych wygraniem własnego życia, zapraszamy do lektury tej instrukcji obsługi, która w łatwy sposób mówi o tym, jak osiągnąć trudne zwycięstwo”.

Powyższy tekst to fragment pracy ks. dr Marka Dziewieckiego „Jak wygrać życie” ze strony opoka.org.pl. Konferencja „Jak żyć z Osobą Uzależnioną” odbędzie się w Licheniu 23 lipca 2021 o godz. 15.00.

Serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *